Життя громади

Громади представник

 

Уже в третє поспіль мешканці с. Верхівки та Примощаниці довіряють очолювати їх чисельну, близько 800 осіб, територіальну громаду Григорію Войтову. Його керівне крісло часто-густо буває жорсткуватим, адже сільській голова відповідальний за все, що діється на підвідомчій території. І за наповнення й раціональне використання бюджету, і за санітарний стан села, і за благоустрій, і за соціальне облаштування. Та, до честі керівника громади, з усім цим згромадженням проблем він справляється непогано. Підтвердили це і в районній раді , де власне, і рекомендували кандидатуру Григорія Васильовича для публікації у святковому випуску газети, підтримують усі починання свого очільника і в громаді, в чому переконує пристойний результат на останніх, та й попередніх , виборах.

До  речі, Григорій Войтов ще й знаний у районі волонтер.

Нині Верхівська сільська рада -- одна з найуспішніших у районі. Річний бюджет уже виконано тут на 176,6 відсотка, понад план одержано 127 тис. грн. Серед соціальних нововведень, здійснених лише останнім часом, -- відновлений водогін села, відкрито нову медамбулаторію, завершино будівництво початкової школи, частковий ремонт покрівлі Б К , планується у 2016 році відновлення дошкільної установи у с. Верхівці. Й усе це за безпосередньої участі Григорія Войтова та місцевих фермерських господарств, із котрими в сільській раді тісні партнерські стосунки.

 

Газета    "Подільський край" 

Світланка Пазиченко

Сьогодні в 0:03

Згадай мене!

Я в окопі - залпи, крики,
Ти на роботі - у теплі й добрі…
Коли ти чай собі на кухні робиш,
Згадай мене - я на сирій землі!

Я сплю у кузові машини,
Ти спиш у ліжку на бочку…
Коли будильник зранку тебе будить,
Згадай мене, бо я уже не сплю!

Я їм пайок: консерви й каша,
А ти зготоване удома на плиті…
Коли ти хліб не з’їдений птахам кидаєш,
Згадай мене, бо я під обстрілом в огні!

Я рідних вже як рік не бачив,
Ти ж замість дякую батькам грубиш…
Коли тебе цілує ніжно мати,
Згадай мене, бо я своїй не можу подзвонить!

Я вже забув про людський одяг,
Ти ж ходиш завжди ніби франт…
Коли вдягаєшся зі смаком і по моді,
Згадай мене - побач у дзеркалі мій камуфляж!

Тягаю бронік, автомат, гранати,
А ти ідеш із папкою в руках…
Коли ти думаєш, яку газету почитати,
Згадай мене - у мене влітку берци на ногах!

Я фото дівчини коханої своєї
Завжди з собою в бій беру,
А ти свої даруєш певно квіти…
Згадай мене - я як і ти свою також люблю!

Та от життя, от доля склалась!
В одній країні наче живемо,
Та я сюди пішов - ти ж там зостався,
Я став солдатом, ти ж там зараз хто?

Ти, певно, той, що зветься «мирний житель»!
Не для таких як ти, напевно, ця війна,
У тебе все спокійно, мирно й тихо,
Тобі байдуже що на сході – тут тебе нема!

Але тут Я! І тут таких як я багато!
Це Я Твій мир і спокій бережу!
Ти не схотів сюди іти служити,
Згадай мене - бо я і твій тягар несу!

Згадай мене!!! Ти чуєш, клятий брате!
Згадай мене, у свої мирні, тихі дні!
Як будеш на життя своє ти нарікати,
Згадай мене! Я тут за нас обох в огні!

 

 

 

 

 

 

 

Від імені наших військовослужбовців-земляків щиро дякую всім не байдужим людям села , нашим фермерам Джогу Олегу та Столяру Миколі , Верхівській ЗОШ   I-III cт.  За ваше добро, милосерддя і щирість, Вам воздасться сторицею....

 


















Маленька допомога воїнам-землякам на Сході  України і особисто однокласнику





Вантаж було доставленно особисто сільським головою в м. Тульчин для подальшої передачі в зону АТО. 

Таборове літо Верхівці.

На Барщині розгорнуть пластовий табір Пластуни зі всього Барського району розгорнуть двотижневий табір ОВВТ «Берег ріки 2015». Цього року він проходить з 28 червня по 10 липня в селі Примощаниця (село Верхівка). До такого вишколу залучили юнаків та дівчат віком від 12 до 18 років. Про це йдеться на сторінці «Вконтакте» організації «Станиця Бар Пласту» Національної скаутської організації України.  Табір має насичену програму, зокрема, відбуваються різноманітні теренові ігри з орієнтування на місцевості, інтелектуальні та спортивні змагання, долатимуть смуги перешкод, ночуватимуть у наметах.                                                                  Верхівчани щиро раді такому сусідству, горді за своє село і бажають тільки приємних спогадів відпочиваючим.



































































Пласт – українська скаутська організація. Метою Пласту є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує молодь на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.

Пласт був створений у 1911 році, невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 р., а вже 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу Пластову присягу. Серед засновників організації були д-р. Олександр Тисовський, Петро Франко (син Івана Франка) та Іван Чмола. В основі назви "Пласт" лежить відповідник англійського Scout (розвідник), взятий за прикладом пластунів - козаків-розвідників.

Герб Пласту

Гербом Пласту є трилиста квітка лілії - символ скаутського руху (відомий як Fleur-de-lis) - та тризуб, сплетені в одну гармонійну цілісність.

Для досягнення виховних цілей Пласт застосовує власну унікальну методу виховання, основні принципи якої полягають у добровільності членства в організації, вихованні і навчанні через гру та працю, поступовій програмі занять і випробувань, гуртковій системі самоорганізації, заохоченні ініціативи і самоврядування, пізнанні природи і житті серед природи, підтримці спеціальних зацікавлень і здібностей дітей та молоді.

На відміну від більшості скаутських організацій світу, де членство завершується із досягненням 25-ліття, членство в Пласті є пожиттєвим. Умовний віковий поділ передбачає 4 вікові категорії: новаки (6-12 років), юнаки (12-18 років), старші пластуни (18-35 років) та пластуні-сеніори (від 35 років). Виховна та адміністративна праця в Пласті здійснюється старшими пластунами та пластунами-сеніорами виключно на волонтерських засадах.

Пласт в Україні об'єднує близько 10 тисяч членів різного віку і таким чином є найбільшою скаутською організацією України. На сьогодні 130 осередків Пласту діють у всіх 24 областях України та Автономній республіці Крим. Пласт активно співпрацює з органами державної влади та громадськими організаціями, реалізуючи різноманітні соціальні та виховні програми.

Протягом року Пласт в Україні проводить понад 100 виховних таборів різної спеціалізації: спортивні, морські, з повітроплавання, мистецькі, лижні, альпіністичні, археологічні, кінні, екологічні тощо. У таборах пластуни практично закріплюють знання і уміння, здобуті впродовж року на щотижневих заняттях. Серед найбільших заходів, котрі щороку проводяться Пластом на всеукраїнському рівні - інтелектуально-мистецький змаг Орликіада, фестиваль творчості День пластуна, спортивний змаг Спартакіада, передача Вифлеємського вогню місцевим громадам, змагання з пішого мандрівництва "Стежками героїв" та "Осінній рейд". На місцевому рівні осередками Пласту постійно реалізується безліч акцій соціально-культурного та виховного спрямування.












  















Верхівка -- одна з найблагополучніших у районі.


 Сільський голова села Верхівка!


Попередня перевірка органу місцевого самоврядування та підконтрольної території була тут рівно півроку тому. І до честі тамтешнього керівництва, більшість зауважень уже знайшли позитивне вирішення.  За словами сільського голови , одним із головних досягнень можна вважати налагоджену співпрацю з місцевими сільгоспвиробниками. На території сільської ради господарюють три орендарі земельних паїв і всі відчутно підсобляють у громадських справах. З усіма фермерськими господарствами укладено соціальні угоди і вже навіть підраховано зиск сільської казни від цього -- на облаштування населених пунктів отримати майже 26 тис. гривень.
    А найбільшою соціальною проблемою підвідомчої території сільський голова вважає завершення введення в дію лікарської амбулаторії . Планується , що днями урочисто буде відкрито нову поліклініку  кимось із керівників області .
   Відрадним є той факт , що й тут сільські товаровиробники підставили плече допомоги .Загалом територіальна громада села Верхівка -- одна із найблагополучніших у районі . Такий висновок зробила робоча група з вивчення справ на місцях .


                                                                                                             
 
Традиційно в світлий день Покрови Пресвятої Богородиці ми відзначаємо День українського козацтва. Верхівчани -гідні нащадки славного козацького роду!

                       Вчитель історії.
                                                                   

                               Шановані громадою села!




                          Вони визволяли наше село.

  Голова первинної організації ветеранів с. Верхівка .

У житті Олександра Устінова пам'ятних дат і подій значно більше, ніж у кожного з нас -- він служив у Афгані . Розпочав службу у далекому місті Термезі у мотострілецькі частині .
 Через три місяці у складі " королівського" батальйону молодий подільський солдат вступив на афганську землю. Баграм , третя рота, третій взвод--там, у самому пеклі війни, Олександр служив снайпером. Найважчі , найзапекліші бої були у підступних ущелинах .
 Саме в ущелині Хазара був важко поранений Олександр Устінов, вісім годин пролежавши на камінні, ввечері дякуючи Всевишньому, був врятований санінструкторами. Це був другий день народження .
Афганський шрам виявився надто глибоким і болісним: вже у 1992 р. Олександру Борисовичу довелося вийти на групу . Але морально схилитись Устінов не зможе ніколи -- на все життя він залишився мужнім солдатом і просто гідною й надійною людиною.





 Дзвони Чорнобиля душу тривожать--верхівчани з полином у серці.



                                           Войтов
                        Володимир Васильович

   голова Вінницької обласної громадської організації
                "Союз Чорнобиль України"
                    ліквідатор І-шої категорії        

           Чорнобильські спомини нашого земляка.   
Він майор, як з'ясувалося , його розвідувальний літак повинен зробити фотозйомки розбурханого реактора атомної електростанції . Літали щодня , тричі на день. З висоти двохсот метрів бачили страшні руїни четвертого блоку. Значний рівень радіації відчувався в літаку вже при підльоті до об'єкту : різко стрілка дозиметра рвалася праворуч , електроні прилади не слухались , виходили з ладу .  Внизу горіли тонни графіту струмуючи  в небо невидиме море радіації .
    Все це далося взнаки пізніше . З цієї причини довелося розпрощатися з небом.
   Сьогодні Володимир Войтов -- кавалер відзнак Президента України : Хреста " За мужність" та ордена " За заслуги" ІІІ ст., очолює обласну громадську організацію  " Союз .Чорнобиль. Україна" , обласну організацію Соціально - екологічної партії " Союз. Чорнобиль. Україна" .Працює заступником начальника міського управління юстиції .




                      Помилка
Зробили помилку на весь вік ,
А згадуєм про це лише раз на рік .
Мабудь, час таки лікує рани ,
Коли забуто про Чорнобиль Вами.
Ні, не всі трагедію забули ,
Хіба ті , що там не були .
Лише ті , що не страждали,
Чиї сім'ї горя не знали .
Прошу,  Вас люди, не звикайте ,
У вічність пам'ять не пускайте .
Ні, я не хочу, щоб і досі страждали,
Прошу лише, щоб Ви пам'ятали
Про тих, що здоров'я віддали ,
Тих, що по смерті героями стали .
Кажуть, на помилках маємо вчитись,
Та, боронь, Боже, нам ще раз помилитись.

                                            А.В. Войтова-Ружицька





                    Життя заради інших 

Старшина міліції Приймак Григорій Іванович










Міліціонер-водій чергової частини Жмеринського РВВС .
Народився 15 листопада 1958 р. в 
селі Верхівка .
З  05.5.1986 до 19.5.86 р. виконував
службові обов'язки по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Згодом  прийшла біда . Поступово почав чахнути, обсіли болячки. Возили до кращих спеціалістів, до травників . На  жаль, серцево-судинна система була сильно вражена .
26.11.2001р. Григорій Іванович помер . Пішов із життя прекрасний батько трьох дітей, добрий сім'янин, громадянин і патріот .   






Мацюк Олександр Миколайович



















 В   1985 році закінчив Черкаське пожежнотехнічне училище МВС  СРСР

1988р      Інспектор держпожнагляду відділу внутрішніх справ Поліського райвиконкому

1995р      Інспектор ........................................................................  Кагарлицького райвиконкому

1998р      Старший інспектор держпожнагляду по обслуговуванню сільської місцевості 29-СДПЧ, м. Кагарлик
28. 11. 1989 році був нагороджений почесною грамотою " за добросовестный труд и высокую политическую активность, проявленные при ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции"
начальник ППС  ГО                                                                     Заместитель начальника ОВПО-З
Чернобыльской ОРЗ                                                                     по политчасти майор вню сл. 
майор вн. сл.                                                                                  В.А. Чуйко 
М.Г. Гриненко























   Легенда про джерело  
Давним-давно , десь років зо сто
Ще з давніх часів тут б'є джерело.
Панночка хвора в нім очі вмивала--
Багато водичка людей злікувала.
Лікували нею ченці й знахарі --
Були вони вдячні цій срібні воді .
Визнано було: " Добра, цілюща вода"
І ширилась слава від села до села .
Трошки пізніше, в вісімдесяті роки
Із надписом табличку прикріпили сюди.
" Гідрологічна пам 'ятка природи місцевого значення"
Тоді ж приїжджало до села телебачення .
Шана зростала, хоч ніхто не тримав у секреті
Пульсувало джерельце колись в очереті .
Ще донедавна в камінні цямрині .
Таким залишилось було б і до нині .
Та змінились часи і люди змінились .
Знайшлися такі. що до Бога молились.
Тепер верхівською,  цілющою водичкою
Зціляються всі, бо вона під капличкою .
Джерелицю чудотворну сьогодні й повсякчас
Святий Миколай оберігає для нас .


                                              А.В. Войтова-Ружицька .

  
    Визначна подія села   

     Завершено будівництво Верхівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини .









                                              У своєму виступі сільський голова Григорій Войтов подякував усім, хто сприяв відкриттю амбулаторії . Обласній і районній владі , а також керівникам СФГ " Смак" ,   СТОВ  " Прогрес", ТОВ " Нива" , ФГ " Златогор" , ТОВ " Краєвид Поділля" , ПП " Металовироби",     ПП " Ліхолат", " Росін-Мар" та деяких інших . Їхня допомога була відчутною .


   З вітальними словами виступили Сергій Татусяк ( голова обласної ради)

    Микола  Радіонов  ( голова райдержадміністрації )

  Ольга Помилуйко( голова районної ради ) , сільський голова та інші .







                 



                Депутат від районної ради Олександр Парчевський
                                                                             

               Вони будували нам амбулаторію .





     Очільник представницької влади області Сергій Татусяк подарував машину " швидкої допомоги".









Про успіхи сільського голови на сторінках районної газети .

Вже 6 років працює Григорій Васильович Войтов на посаді сільського голови. Багато добрих справ для розвитку села на його рахунку . Це заслуга Григорія Васильовича , що в селі відновлено водогін, впорядковано сільські криниці, зроблено парове опалення в бібліотеці, де працює безкоштовний Інтернет . 
     Якраз перед Новим роком у селі відбулося урочисте відкриття амбулаторії загальної практики сімейної медицини Багато гарних слів лунало у цей час на адресу наших районних і обласних керівників, фермерів, усіх. хто брав участь у будівництві .Велике спасибі їм за все , що вони зробили для відкриття цього центру здоров'я .
     Але чи не найбільший внесок у цю корисну справу зробив саме Григорій Васильович . Не рахуючись з часом , сільський голова організував роботу по будівництву амбулаторії і впорядкування  прилеглої території .
      Ми , жителі села Верхівки, хочемо висловити велике спасибі нашому голові за все, що він у цей нелегкий час робить для нашого села .
    Хочеться побажати Григорію Васильовичу міцного здоров'я, успіхів у праці, наполегливості, щоб ще не один задум для розвитку села він втілив у життя.

                                  Жителі села Верхівка .

Газета " Подільськй край"    
Про наше село багато раз показували по телевізорі (Вінницьке Державне телебачення)




          Влада.Бібліотека.Громада.

              Зв`язок і співпраця з місцевою владою.

                Зростання позитивного іміджу бібліотеки.
              Прийом громадян управлінням праці та відділом         соціального захисту населення у Барському районні.

    У пам`яті навіки збережем!




                      Святковий концерт.















Відкрита сесія сільської ради , де обговорювалося багато різних питань. Головними були: "Газифікація села" і " Повернення ставка населенню".
Сесія пройшла бурхливо, але закінчилася вдало для людей. Верхівчани щиро вдячні сільському голові за не байдужість і підтримку.















                                 Ой на Івана та й на Купала.




















А Вам слабо.....!!!













Веселиться молодь, співає, радіє --
Цінувати звичаї народ наш уміє.






Звіт перед громадою.



Відповідно до нового формату роботи органів виконавчої влади Вінниччини , зініційованого губернатором області Іваном Мовчаном,  11 жовтня голова райдержадміністрації Геннадій Лук прозвітував про підсумки соціально-економічного розвитку району за 9 місяців поточного року перед Верхівською територіальною громадою. У своєму виступі він навів конкретні приклади низки позитивних зрушень, підтвердженні ілюстративно, які відбулись у нашому краї за звітний період.
У зібранні також взяв участь голова районної ради Микола Радіонов, який, виступаючи перед присутніми, зазначив про необхідність тісної співпраці між органами місцевого самоврядування та громадами.
Які ж здобутки має, зокрема, Верхівська  громада -- про це розповів у своєму звіті сільський голова Григорій Войтов.

Після обговорення учасниками зібрання звітів та питань, які хвилюють територіальну громаду, відбувся чудовий концерт, підготовлений учнями місцевої школи.


 pilipi1@mail.ru






















15 ноября, 10:55              Звернення


















Рандеву на греблі --орендар проти громади.















    Перше масове протистояння орендаря з командою та громади сталося на початку листопада. Побачивши, що Слісарчук , понизивши рівень води, розпочав вилов риби і вже наповнив автопричіп майже тонною лускатих, люди, мов за командою, заполонили греблю і перешкодили подальшому вилову. Впійну ж рибу поскидали назад у ставок, а затвори на водоскиді "замурували" наглухо. Тиждень тому орендар знову повторив спробу забрати рибу. І знову, як на поклик набату, на греблю поспішили люди села Верхівка та Примощаниця. На поміч сторони "важку артилерію" покликав О. Слісарчук --голову комітету аквакультури і відтворення водних ресурсів Івана Агаркова, який ревно доводив неправомірність дій сільського голови і громади, люди, подзвонили на "гарячу лінію" державної екологічної інспекції ,-- фахівця даної служби Владислава Руцького, а також обласні й районні засоби масової інформації. До речі, за словами екологічного інспектора, на даний час спуск води у ставку є неправомірним.





















У районному Центрі дозвілля за участю керівництва району, громадськості, представників трудових колективів відбулися урочистості з нагоди Дня Конституції України.
З вітальним  словом до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Володимир Саволюк та голова райради Михайло Піддубний. Почесні грамоти з нагоди Дня Конституції очільники районну  вручили кращим представникам громади нашого краю. Зокрема голові Верхівської сільської ради Войтову Григорію Васильовичу.










pilipi1pilipi1@mail.rupilipi1@mail.rupilipi1@mail.rupilipi1@mail.ruпро зону АТОволонтерство








Усі фото1029




Усі фото1029
pilipi1@mail.ru

Немає коментарів:

Дописати коментар